Kapat
facebook-takipci
Facebook 4.572 0

Facebook Toplu Arkadaş Silme Kodu 2017

facebook-arkadas-silme-koduFacebook hesabınız üzerinde daha önce arkadaş olduğunuz ancak uzun süre etkin olmayan ya da artık arkadaşlıktan çıkarmak istediğiniz kişiler, sayfasını görüntüleyerek orada arkadaşlıktan çık simgesini tıklayarak arkadaşlıktan kolayca çıkartabilirsiniz. Ancak birden fazla kişiyi arkadaşlıktan çıkartmak bu şekilde uzun zaman alabilir ve sizin için çok can sıkıcı bir hal alabilir. Eğer kullandığınız hesapta arkadaşlarınızı toplu bir biçimde silmek isterseniz bunun için kendinzi bir script oluşturabilirsiniz. Ancak script yazmak da uzun, zahmetli ve belli bir uzmanlık isteyen bir iş olduğundan bunu sizin yerinize yapabilecek bir uygulama arıyor olabilirsiniz.

Biz de bu yazımızda toplu olarak arkadaş listesini temizlemek ya da etkin olmayan kişileri hızlıca tespit ederek tek tıklamada nasıl silebileceğinizi anlatmak istiyoruz.

Uygulama İle Facebook’ ta Toplu Arkadaş Silme

Her ne kadar birkaç farklı yol bulunsa da burada Chrome kullanarak pratik bir biçimde bir Chrome eklentisini tarayıcınıza nasıl ekleyeceğinizi ve bu uygulamanın hangisi olduğunu anlatacağız.

Toplu arkadaş silmek için öncelikle Chrome tarayıcınızı açınız, Chrome’un mağazasına gelerek standart eklentileri eklediğiniz gibi burada ihtiyacınız olan eklentiyi ekleyiniz.

Chrome Web Mağazası’na geldikten sonra arama satırına “Friend Remover PRO – Delete Facebook” yazarak ilgili uygulamayı bulunuz. Daha sonar uygulamayı sağ üst köşedeki Chrome’a Ekle butonu ile ekleyiniz. Uygulama eklentisini edindikten sonra tarayıcınızı yeniden başlatmanız istenecektir. Eğer böyle bir uyarı almamışsanız siz yine de eklentinin tarayıcıya tam olarak entegre edilebilmesi için manuel olarak bu işlemi uygulayınız. Daha sonra Facebook hesabınıza girdiğinizde eklentinin kullanabileceğiniz özellikleri ilgili eklentiye erişerek gerçekleştirilebilir.

Eklenti normalde tarayıcınızın sağ üst köşesinde erişilebilir olacaktır. Eğer tarayıcınızda çok fazla eklendi çalıştırıyorsanız ilk etapta gözlemlenemeyebilir. Bu durumda en sağ üstte bulunan üç nokta simgesine tıklayarak eklentiye erişebilirsiniz.

Arkadaş Listesi penceresini açtıktan sonra ve tüm arkadaşlarınızı yüklemeye başlamak için [Friend Remover PRO] araç çubuğu düğmesini tıklayın. Çok fazla arkadaşınız varsa biraz zaman alabilir.

Daha sonra uygulama ile toplu olarak arkadaşlarınızı listenizden kaldırabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken konu bazı arkadaşlarınız gizlilik ayarlarından profillerini Private olarak ayarlamışlarsa listenin bazen bunları yakalayamayacak olmasıdır. Özellikle bu şekilde ayara sahip arkadaşlarınızı da diğer listeleri temizledikten sonra kalan arkadaşlar listenizden bulup kaldırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir