Kapat
ee3707
Instagram 666 0

Instagram’da Takip Edilenleri Toplu Olarak Silme 2017

Instagram’daki kişileri takipten çıkarmak isterseniz, daha önce toplu olarak yapabilmenin yolunu yazılım kendisi sunarken Şubat ayında birden bu özelliği kaldırdı. Halen bu işlemi manuel olarak tek tek yapabilmektesiniz, ancak eğer çok fazla kişiyi kolay bir şekilde takipten kaldırmak isterseniz bunun için aracı yazılımlar kullanmanız zorunlu hale geldi.

Bu yazımızda tek tek takipleri nasıl kaldıracağınızdan bahsetmek yerine, işi daha zor olan çoklu bir silme işlemini nasıl yapabileceğinizden bahsetmek istiyoruz.

Bahsettiğimiz gibi bir seferde birden çok Instagram kullanıcısını kaldıran aracı uygulamaları bulmak için cihazdaki arama motorunu veya uygulama mağazasını kullanın. Android için Google Play’e iOS için ise kendi mağazası olan store’a gelin ve burada ilgili arama terimlerini girerek tutulan bir ara uygulama programını bulun. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Şubat 2016’dan itibaren, Instagram’da aynı anda birden fazla hesabı kaldıran yerleşik özellik iptal olduğundan mutlaka güvenebileceğiniz ve kullanıcılar tarafından daha önce olumlu puan almış bir uygulamayı indirerek cihazınıza kurmanız gerekmektedir.

Bu türlü toplu takipçi kaldıran uygulamalar için bizim önerebileceğimiz uygulamalar;

iOS cihazınız için Cleaner for Instagram – Robert Paul Neagu ve Android tabanlı işletim sistemleri için Instant CleanerAurora C Labs’dır. Bu iki uygulama da kendisini kanıtlamış ve marketlerin en çok tutulan iki uygulamasıdır. Siz de işletim sisteminize uygun olan bir tanesini seçerek işe başlayabilirsiniz.

Cleaner For Instagram: IOS için

Instant Cleaner Aurora C Labs : ANDROID için

Bunun dışında, eğer kendiniz daha farklı uygulamalar bulmak isterseniz, akıllı telefonunuzun ya da tabletinizin işletim sistemine göre desteklediği marketten “instagram toplu unfollow” gibi benzer terimler ile arama yaparak yeni ve belki de daha işlevsel uygulamalar bulup yükleyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken, ara bir uygulama olduğundan uygulamayı mutlaka onaylanmış olan marketlerden indirmenizdir. Bunun dışında size çok daha fazlasını vadeden ancak markete alınmamış bir uygulamayı harici olarak yüklerseniz, hesap bilgilerinizi paylaşmak zorunda olduğunuz için başkalarının eline kolayca geçebilecek olması tehlikesinin varlığıdır.

Daha sonra Instagram hesabınızı uygulama ile ilişkilendirmek için uygulama içi talimatları izleyin. Yetkilendirme için bu uygulamalar mutlaka takip ettiğiniz kullanıcılara erişmek ve yönetmek için Instagram oturum açma kimlik bilgilerinizi isteyecektir.

Daha sonra uygulama üzerinden yapmak istediğiniz işlemi onaylayarak, toplu silme işlemini başlatınız ve tamamlayınız. Uygulamanın bunu başarılı bir biçimde yapıp yapamadığını da Instagram hesabınız üzerinden uygulama ya da online araçlar aracılığı ile yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir