Kapat
instagram
Instagram 1.337 0

İnstagramda Takip Etmeyenleri (Unfollow) Bulma

 

Sizi Instagram’da takip eden kişiler, bir gün gelir de takip etmeyi bırakırsa bunu nasıl öğrenebilirsiniz? Pek çok takipçisi olan kişiler kendilerini takip eden kişilerin unfollow yaptıklarında bunu öğrenmek isteyebilirler. Siz de unfollow bilgilerine erişmek istiyorsanız bunu nasıl yapabileceğinizi aşağıda anlatacağız.

Burada bahsedeceğimiz yöntem mobil cihazlar üzerinde çalıştırabileceğiniz bir yöntemdir.

Öncelikle Instagram’da sizi takipten vazgeçenleri bulmak için kullandığınız işletim sistemine göre indirmeniz gereken programın hangisi olduğuna aşağıdaki listeden bakın:

Apple iOS cihazları için:  Sepia Software LLC tarafından yayınlanan Followers on Instagram Free programını indirin.

Android cihazlar için: 2 Creative Monsters LLC tarafından yayınlanmış olan Follower Tracker for Instagram uygulamasını , Play Store‘dan indirin.

Windows Phone cihazları için ise hem Instagram hem de Twitter için pek çok farklı seçenek sunan  UnfollowSpy’ı kullanabilirsiniz.

İlgili uygulamanızı indirin ve yükleyin.  Burada ismini verdiğimiz uygulamaların hepsi de ücretsizdir ve ilave bir ücret ödemeniz gerekemez.

Örneğin, yukarıda önerilen Follower Tracker for Instagram’ı kullanacağız. Diğer işletim sistemlerindeki uygulamalar da bu uygulamaya benzer olduğu için anlatımı o uygulamalar üzerinden de takip ederek hedefe ulaşmanız mümkündür.

Instagram hesap ayrıntılarınızı sağlayın: Instagram takipçilerinizi takip eden herhangi bir mobil uygulama, bu bilgilere erişebilmek için giriş bilgilerinize ihtiyaç duyacaktır; bu nedenle, uygulamayı başlattıktan sonra istendiğinde kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.

Bir sonraki ekranda, istendiğinde Instagram’a hesap bilgilerinize erişme iznini verin. Uygulama, izniniz olmadan takipçiler listenize erişemeyecektir, bu nedenle bu şekilde programa yetki devri yapmanız gerekmektedir. Bu yazılımlar yaygın kullanılan yazılımlar olduğundan herhangi bir güvenlik çekincesine gerek olduğunu düşünmüyoruz, ancak yine de burada her yetkilendirmenin belli başlı güvenlik sorunlarına yol açabileceğini aklınızda bulundurun.

Sizden takip eden kullanıcıları görüntülemek için “Followers Lost” kısmına dokunun. Uygulamayı çalışmaya başladıktan sonra, gerisi kolay bir şekilde program sayesinde halledilecektir. Uygulamayı ilk çalıştırmanızdan bu yana hangi kullanıcıların sizi takip etmeyi durdurduğunu görmek için  Followers Lost düğmesini tıklamanız yeterlidir. Uygulama yalnızca Instagram takipçileriniz yüklendikten sonra takip etmeye başlayacak, bu süreden önceki takibi bırakanlara yönelik bilgi sağlamayacaktır. Bu nedenle artık bu noktadan sonra sizi takibi bırakan olursa program sayesinde bu kişinin ya da kişilerin kimler olduğunu rahatlıkla takip edebileceksiniz.

Eğer bu listeyi sıfırlamak isterseniz ekranın üst köşesindeki Clear butonuna basarak takip listesini sıfırlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir