Kapat
periscope
Periscope 2.447 0

Periscope Takipçi Hileleri 2017

Periscope’da Takipçi Artırma Stratejileri

Periscope, bilgi akışının ani olması nedeniyle süreçleri çok daha hızlı hale getiren tartışmasız bir şekilde, kişiler ve işletmeler tarafından en olumlu uygulamalardan biridir.

İşte Kaliteli ve Yüksek Takipçili Bir Hesap İçin Yapmanız Gerekenler;

Profesyonel bir profil oluşturun.

İnsanlar sizi ciddiye almasını isterseniz, profilinize gidin ve yaptığınız şey ve ne yapmak istediğiniz gibi önemli bilgileri ekleyin.

Bu, klişe olmasına rağmen, takipçi çeken bir yöntemdir. Kendinizi kullanıcılarınızın yerine koyun.Canlı yayın yaparken, paylaşmak istediğiniz şeyleri belirten akıcı bir başlık eklediğinizden emin olun.

Kısa ve öz olun. Kitlenizin sizden neler bekleyebileceğini yazın. Bu uzun bir ticaret ilişkisinin başlangıcıdır.

Periscopeprofilinizi web sitenize bağlayın.

Her yayın sonrasında, kitlenizi varsa sitenize yönlendirmeyi asla unutmayın. İçeriğinizi kontrol etmek isteyeceklerdir. Bu fırsatı yakalayın ve onlardan daha fazlasını öğrenmelerini sağlayın.

Ayrıca, web sitenizi Periscope biyolojisine bağlayın.

Periscope Kimliğinizi bilmeyenler, sizi başka kaynaklardan bulanlar veya Periscope’un henüz ne olduğunu bilmeyenler için harici yönlendirmele kullanmayı unutmayın.

Ana web sitenize bir widget koyarak onları Periscope hesabınıza götürün. Bu, devam eden bir yayınınız olduğunda onları bilgilendirmenin mükemmel bir yoludur. Güncellemeler büyük ölçüde Periscope üzerinde yapılabilir.

Takipçilerinizi kontrol edin ve ne aradıklarını keşfedin.

Kitlenizin neredeyse eğlendirdiğiniz yorumlar yoluyla sorgularını gönderebileceği canlı bir soru ve cevap oturumu yapabilirsiniz.

Yorum yapın ve kalpler verin.

Bir ilişkiye başlamak veya takipçi katılımını artırmak için yorum yapın. Periscope‘da, yorumlar gerçek zamanlı olarak gönderilir, bu nedenle yorumlar gönderildiğinde eşit hızlı cevap vermek için bir fırsat doğar. Bu arada teşekkür etmeyi ve kişisel not eklemeyi unutmayın.

Canlı akış görüntüleyen sizseniz, yorum yazıp kalp gönderirken gösterdikleri şeyle ilgilendiğiniz bir kişiye ileti gönderin. Kalite takipçileri çekmek için etkili yollardır.

Yorum yapma, kendi başına bir sanattır. Yorum yaparken, bunun alakalı ve gerçek olduğundan emin olun. Akıllı yorumlar, yayın bittiğinde bile bir etkileşime başlamanın sağlıklı yolunu sunmuş olacaktır.

 

Pozitif etkileşim yoluyla organik yöntemler, listenizi veya indirmelerinizi artırmak için diğer yapay girişimlerden (spam gibi) daha iyidir.

 

Hashtag’lardan yararlanın ve Periscope‘u diğer sosyal medya hesaplarınızla bağlantılandırın.

Canlı yayına geçmek üzereyken, başlığınıza hashtag’lar ve diğer tanıtım etiketleri koyabilirsiniz. Bu herkesinsizin videolarınızı bulmada daha etkin olmasını sağlayacaktır.

İyi internet bağlantısı olan alanlar için gerçek zamanlı videolar izlemek sorun değildir. Ancak bağlantıları her 3 dakikada bir biten kişiler için farklı bir sorun var;geri’yi tıkladıklarında ve canlı kapsam listesine yönlendirildiklerinde, videoyu bulmak zor olabilir.

Buna ek olarak, şu anda canlı yayın akışınız varsa, Facebook gibi diğer sosyal medya hesaplarınıza girmeniz önerilir

Doğru insanları izleyin.

Sosyallik tek taraflı bir faaliyet değildir. İnsanların sizinle etkileşimde bulunmasını isterseniz, de proaktif olmanız gerekir.

Özel alanlardan yararlanın.

Periscope‘da halka açık veya özel olarak gitmek sizin seçiminizdir. Videonuzun ne hakkında olduğuna bağlı olarak değişir elbette bu. Özel kapsamlarla, gözlemcileri yalnızca davet edilenlerle sınırlayabilirsiniz. Ancak özel videolar, seçimlerinizden bağımsız olarak katılımı iyileştirmede çok yararlıdır.

Diyelim ki, genel bir yayın yaptınız. Aktarma yaparken, konuyla gerçekten ilgilenecek gibi görünen bir dizi yorumcuyu fark ettiniz ve bunları daha fazla öğrenmeye karar verdiniz.

Bu yüzden yayından sonra daha kısa videolar yaparsınız – bu sefer kişisel teşekkürler alacaksınız. Bunları özel olarak ayarlayın, yalnızca konuyla ilgili kişiyi davet edin. Ondan sonra bir bildirim alacaklar. Bunun gibi doğrudan bir iletişim, bir aktif takipçi edinme fırsatı yaratır.

Aynı şey, doğru insanları takip etmekle de ilgilidir. Onların bulunması ilk adımdır.

Kapsamı arşivle.

Videolarınızı yayınladığınızda arşivlediniz. Bu sizi canlı yakalayamayanların, ne hakkında konuştuğunu bilmelerini sağlar. Dahası Periscopeta kaydedilen bir içeriğe 24 saat erişilebilir.

Periscope sahiplerinin birçoğu videolarını kendi YouTube kanallarına yükler ki insanlar istedikleri zaman görüntüleyebilsin.

Videoların paylaşımını teşvik edin.

Twitter’da ki Periscope, izleyicilerinizin takipçilerini yayınlarınızı canlı yayın için paylaşmalarına ve davet etmelerine olanak tanır. Bu, diğer potansiyel takipçileri elde etmek için mükemmel bir fırsattır.

 

Hiç Benzer Yazı Bulunamadı Malesef :(

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir