Kapat
TUMBLR
Tumblr 2.478 0

Tumblr Takipçi Hilesi 2017

Tumblr’da Beğenilmiyor musun? Daha Fazla Takipçi Almak İçin Bu Yazıyı Oku

Tumblr, Twitterkadar meşhur olamsa da ülkemizde, Twittergibi, kendinize bir marka oluşturmanıza izin veren bir sosyal ağ. Tumblr, Twitter‘dan farklı olarak, kelimelerin markanız olduğu yerlerde Pinterest‘e benzer bir şekilde içeriğe odaklanır. Bu size daha görsel bir yaklaşım sağlar. Ancak Tumblr‘ın bazı önemli farklılıkları var, bu da öne çıkmanızı alıştığınızdan biraz daha zor elde etmenize sebep olabilir. Yine de Tumblr‘debiraz kurcalama sonrası, blogculuk platformunu amacınız için bir çıkış olarak kullanabilirsiniz.

Tumblr‘da takipçileri nasıl kazanacağımız hakkında hızlı bir şekilde yer alan kısa tanıtım kılavuzumuz aşağıdadır; böylece bir hayrangrubunuzu toplayabilir ve sosyal ortamınızı genişletebilirsiniz. Şimdiden Kolay Gelsin!

DETAYLAR

Elbette, Tumblrblogunuz sizi yansıtıyor, ancak sizin bizzat şahsınızı içermesi gerçekten gerekli mi? Cevabımız: hayır. Eğer amacınız bu yönde ise Facebookprofiliniz muhtemelen bunun için daha uygun olacaktır.

Tumblr‘ınıza odaklanmak ve içeriği merkezi bir tema çevresinde toplamak yabancıları daha fazla etrafınıza toplayacaktır. Ayrıca içeriği tamamlayan bir tasarıma biraz zaman ayırmak insanların daha sizi takip etmesini sağlayacaktır.

En iyi Tumblrler, konularla ilgili olarak dolambaçlı yöntemlerden uzak duran kişilerdir. Sizi ilgilendiren bir şeyi, uzun süre yazı yazabileceğiniz ya da postalayabileceğiniz bir şey seçin; başkalarının da ilginç bulacağını düşündüğünüz bir şey seçin. Kısa ömürlü viral yaklaşımı arzuladığınız sürece, bunu çok spesifik hale getirmekten kaçının.

Aşçılık, fotoğrafçılık ve moda blogları, aşırı kısıtlayıcı olmaksızın odak sağlayan konuların mükemmel örnekleridir. Okuyucularınızla paylaşmak istediklerinizi, neyi sevmesini isteyebileceklerini ve daha fazla bilgi için onları geri getirmek için yeterli miktarda içerik üretebildiğinizi düşünün.

Tumblr‘ın varsayılan temaları blogların ve sıradan kullanıcıların hazır kullanımı için mükemmel bir seçim olmasına rağmen, premium temayı tercih etmeyi daha avantajlı bir seçenek olarak düşünün her zaman; çünkü büyük olasılıkla rekabette görsel bir bacak oluşturacak ve daha fazla yaratıcılık için kapıyı açacaktır. Renk ve tasarım bakımından çok uçuk ya da kafa karıştırıcı bir şey seçmemeye çalışın, aslında sadelik tüm tasarım kurallarında en önemli unsurdur.ancak kesinlikle hiçbir görsel veya çekiciliğe sahip olmayan bir tema ya da içindeki içeriklerle çelişen görüntüde bir tema seçmeyin. Çoğu tema, kodlamadan özelleştirme yapılmasına izin verdiği için, kodlamayı bilmeden sürükle-bırak arabirimleri ve basit renk paletleri kullanarak dokuları ve arka plan öğelerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca, seçtiğiniz kullanıcı adını ve blogunuzda nasıl yansıtıldığını düşünün. Akılda kalıcı, profesyonel veya blogunuzun odak noktasıyla alakalı mı? Ayrıca bir etki alanı adı da düşünebilirsiniz. Tumblr, kendi etki alanınızı blogunuza bağlamanızı sağlar.

Tekerleği yeniden icat etmenizi önermiyoruz, ancak blogunuza kendine has bir kişilik vermek en iyi yol olacaktır. Geri dönüştürülmüş içerik gerçekten zaman zaman yeniden yayınlanmaya değer olsa da, her şeyi yeniden paylaşmayın. Gerçekten layık olduğunu düşündüğünüz şeyleri gönderin ve internetin zaten doyurucu olduğu bir şey yayınlarsanız, bazı yorum veya kişisel bilgiler ekleyin, yani mutlaka kendinizden bir şey katın. Blogunuz tamamen kendi içeriğinizden oluşmasa bile sizi yansıtmalıdır.

Eşleme tabloları, hedeflenen içeriğinizi diğer Tumblr kullanıcılarına göndermenin harika bir yoludur. Çoğu sosyal platform gibi, takipçiler sizi gerçek etiket ile uygun etiketlerle bulma eğiliminde değildir. Buna göre, etiketlerinizi geniş tutun, böylece çok daha fazla sayıda insan onları bulabilir

Aynı zamanda, her şeyi etiketlemek kaçınılması gereken bir yanlış yoludur. Etiketleri, içeriğinizin yalnızca bir uzantısı olarak düşünün.

Miktar değil kalite!

Mesajlarınızın blogunuzun yönü ile aynı kalitede ve tutarlı bir havaya sahip olmasını sağlamanız gerekir. Farklı bloglar, farklı estetik ve motiflerle açığa çıkacak, ancak blogunuza uygun düşen çeşitli içerikler de sunmak istiyorsunuz, bu nedenle burada dengeyi doğru noktada tutmaya dikkat edin. Metin gönderirken yazım hatalarını ve gramer hatalarını düzeltin, köprülerin (URL) kırık olmadığından emin olun ve bu konuda bir uyarı gelirse mutlaka düzenleyin, kimse çıkmaz sokakta dolaşmayı sevmez. Resimlerin düzgün yüklendiğinden de mutlaka emin olun.

Ayrıca, mümkün olduğunda metin, fotoğraf, bağlantı, ses ve video gibi çeşitli içerik türlerini yayınladığınızdan emin olun. Metin iyi sonuç verirken, çalışmalar, insanların multimedya içeriğiyle daha fazla paylaşıp etkileşime girdiğini göstermektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir