Kapat
TUMBLR
Tumblr 3.031 0

Tumblr Toplu Takip Bırakma Yöntemi

 

Tumblr Her kullanıcının kısa metin, resim, bağlantılar, video, ses ve sohbet mesaj yayınlayabileceği kişiselleştirilebilir ve teknik altyapıyla uğraştırmadan kolayca yayın yapabilmesini sağlayan bir sosyal platformdur. Sosyal olmasının sebebi ise diğer bloglarda kısmen var olan takip edilme ve edilebilme olayının burada daha çok sosyal platformların gerekliliklerine uydurulmuş olarak pratik hale getirilmiş olmasıdır. Aynı zamanda bir kişinin gönderisini alıp kendi sayfanızda paylaşmak yerine, gönderisinin hemen altına beğeni atarak da diğer bloglarda olmayan bir etkileşim seviyesini yakalayabiliyorsunuz.

Tumblr sayesinde bir blog yazarı olmanın ötesinde ilgi alanlarınıza yönelik olarak blog sahibi olan diğer kullanıcıları da takip etme imkânına kavuşmuş oluyorsunuz.

2007 yılından bu yana pek çok yol kat eden Tumblr özellikle kendisini Yahoo’nun satın almasından sonra çok daha popüler hale geldi ve takip edebileceğimiz pek çok blog da karşımıza çıkmaya başladı. Çok yeni kullanıcılar bile kıs süre içerisinde takip ettikleri pek çok blog bulabiliyorlar.

Ancak burada sorun uzun süre takip listenizi genişlettikten sonra aslında konuya olan ilginizi yitirmenizden dolayı ya da takip sayınızın kontrolden çıkması ile birlikte artık takip ettiğiniz tüm hesapları iptal etmek istediğinizde ortaya çıkabiliyor.

Biz de bu yazımızda, artık Tumblr hesabının tam bir keşmekeş halini, almış ve unflow etme işini manuel olarak yapmanın çok vakit alacağı kişiler için çözüm önerisinde bulunacağız.

Aslında konuya önce sadece Tublr için değil diğer otomatik birbirini izleyen benzer işlemlerin basit bir script ile yapılmasını sağlayan ve bunun için tüm kodları siz işlemi gösterirken öğrenen bir tarayıcı eklentisi olan Imacros’u tanıtarak yapacağız.

Evet; Imacros kayıt dediğinizde öğrenen ve daha sonra bu kaydı benzer sayfalarda çalıştırdığınızda aynı yöntemi takip eden güzel bir programdır. Diğer eklentiler gibi bilgisayarınıza kurduktan sonra b ir adet unflow işlemini kayıt etmeniz yeterlidir. Daha sonra loop sekmesinden bunu bir döngü altına sokarak, istediğiniz sayıda tekrarlanmasını sağlayabilirsiniz.

Bu yöntemden bahsetmemiz diğer hazır scriptlerin aksine her zaman kendi kontrolünüzde olacak olmasıdır. Bazen yazdığımız bir çözüm birkaç ay içerisinde etkisiz hale geldiğinden sürekli yeni çözümler aramak zorunda kalırız çoğu zaman. Ancak Imacros ile, eğer kısa bir araştırma sonucu nasıl kullanılacağını öğrenirseniz kolaylıkla sürekli güncel scriptler elde edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir