Kapat
YOUTUBE
YouTube 3.413 0

Youtube Toplu Abonelikten Çıkma Yöntemi

YouTube abonelik listenizin bir anda çok fazla büyüdüğünü ve artık gerçekten takip etmek istediğiniz kişilerden çok daha fazlasını takip ediyor olduğunuzu fark etmiş ve listeyi temizlemek ve yalnızca önemli hesaplara odaklanmak istiyorsanız, youtube üzerinden bunu kolay bir biçimde gerçekleştirebileceğinizi biliyor musunuz?

YouTube’da bir hesaptan çıkmak kolay olsa da, çok sayıda hesaptaki aboneliği iptal etmek için tüm hesap sayfalarını tek tek ziyaret ederek “Abonelikten Çık” demeniz eğer listeniz çok daha fazla büyük ise hayli zaman alıcı bir işlem olabilir. Bu yazımızda bahsedeceğimiz yöntem ile yalnızca birkaç tıklamayla toplu olarak hesabınızın aboneliklerini iptal edebilir ve takip listenizi rahatlatabilirsiniz.

Bunu nasıl yapabileceğinizi aşağıda adımlar halinde anlattık. Siz de bu adımları takip edebilir ve kolayca abonelik listenizdeki fazlalıkları toplu olarak kaldırabilir ve ilgilendiğiniz içeriklere daha fazla odaklanabilirsiniz.

İşte sırası ile yapmanız gerekenler:

  1. YouTube hesabınıza giriş yapın.
  2. Giriş yaptıktan sonra, geçmişinize göre sizin için özel oluşturulmuş olan “İzlemeye Değer” Sayfasına yönlendirilmelisiniz. Devam etmek için sayfanın sol tarafındaki panodaki Abonelikleri yönet düğmesini tıklayın.
  3. Abone olduğunuz YouTube hesaplarının listesi ekranın ortasında listelenecek şekilde gösterilecektir. Bir hesap seçmek için hesap satırının başındaki o hesapla ilişkili olan kutuyu işaretleyin. Buradan kolay bir şekilde daha önce abone olduğunuz ve takip ettiğiniz hesaplar arasında istediğiniz kadar hesap seçebilirsiniz. Tüm seçiminiz için kararınızı değiştirirseniz eksi işaretine basarak seçtiklerinizi iptal edebilir ve baştan abonelikten kaldırmak istediklerinizi seçebilirsiniz.
  4. Bu şekilde aboneliğinizi iptal etmek istediğiniz tüm hesapları seçtikten sonra, menüyü genişleterek İşlemler düğmesini tıklatın ve ardından Abonelikten Çık (Unsubscribe) seçeneğini seçin.
  5. Bu sayede aboneliğinden çıktığınız ve artık abone olmadığınız hesaplar abonelik listenizden kaldırılacaktır. Eğer abonelikler halen geçerli görünüyorsa bir kez de sayfayı yenilemeniz gerekiyor olabilir. Bu şekilde ilerleyen zamanlarda da sürekli şişen listelerinizi kolay bir biçimde temizleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir